Łaźnie piwne, ziołowe, solne

thalassoterapia...

ul. Szlachtowskiego 7b/3, Kraków
ikona

Dlaczego Spa w Ogrodzie

Co odróżnia nas od konkurencji ?

Jakość  produktu ! Jesteśmy dumni z naszej ponad 20-letniej tradycji w produkcji urządzeń do SPA & Wellness. Do produkcji używamy drewna sosnowego poddanego ponad 100 godzinnej obróbce termicznej.

       Produkty spotykane na rynku mogą przysporzyć klientowi sporych problemów w przyszłości. Dla szybkiej orientacji zrobiliśmy proste porównanie różnic.

 Porównanie wanien konkurencji  (160 cm) i naszych (150 cm). 

 

Konkurencyjne

 

Nasze

 

Konkurencyjne produkty są powszechnie produkowane z drewna świerkowego, a piec jest ulokowany wprost w konstrukcji. Czesto takie balie mozna spotkać np. w serwisie Allegro.

 


Wanny naszej firmy są wykonane z drewna sosnowego poddanego obróbce cieplnej znanej również jako "ThermoWood". Drewno podczas obróbki zmienia w zasadniczy sposób swoje właściwości.

 

 


 

 

 

Podczas gdy drewno (np. świerk, sosna, modrzew)  schnie i kurczy się, wanna zmienia swoje wymiary. Wówczas może stać się nieszczelna.

 

 

 

Podczas obróbki termicznej drewno zwiększa odporność na wpływ wilgoci i poprawia swoją stabilność wymiarową. 

 
 Wewnętrzna grzałka zabiera dużo przestrzeni wprost w wannie i dlatego te modele są z reguły większe. Piec musi rozgrzać więcej wody, co jest czasochłonne, mniej skuteczne i trzeba przy tym zużyć dużą ilość drewna opałowego. Przez komin ucieka dużo ciepła, którego nie można wykorzystać do ogrzewania wody. Rozpalanie ognia i opróżnianie popiołu z tego rodzaju grzejnika może być dość trudne, nie mówiąc już o tym, ze brud z opału i popiół często dostają się do wody. 

 

 

Piece w naszych wannach ulokowane są na zewnątrz i charakteryzuje je wysoka skuteczność. Komora spalania drewna i komin są tak skonstruowane, aby zapewnić maksymalną wydajność grzejnika. Dzięki temu zmniejszają się koszty utrzymania i mamy więcej miejsca wewnątrz wanny. Podłączenia pomiędzy piecem i wanną są skonstruowane do oszczędnego obiegu wody .
 
 Balie sprzedaje się zazwyczaj już zmontowane, ponieważ często wymagają specjalnych narzędzi i maszyn do budowy. 

 

Nasze wanny są bardzo proste w montażu, wszystkie materiały zostały prefabrykowane i dobrze przygotowane. Zapewnia to łatwy bez konieczności posiadania specjalnych narzędzi. Cały zestaw mieści się w siedmiu paczkach (najcięższy o  wadze 30 kg). 


 


 

Świerk i sosna zmieniają swoje wymiary podczas kontaktu z wodą. Z tego powodu balie wymagają zastosowania masywnych pasów napinających i dużych śrub. Konieczne jest także dostosowanie zmiany wartości napięcia tych pasów podczas schnięcia drewna w przeciwnym razie mogą się poluzować lub spaść.

 

Napinania dostarczonych pasów mają wymiary 0,5 x50 mm. Jest to wystarczające dla drewna po  obróbce termicznej. Nie ma wymogu, aby regulować pasy napinające po zamontowaniu. 

 


 

Drewno cały czas puszcza żywicę, która często brudzi ubrania i pozostawia na nich trudne do usunięcia plamy.

 

Drewno po obróbce termicznej nie zawiera żywicy. Jest ona usuwana przez wysokie temperatury i parę wodną podczas technologii obróbki. 

 

Kontakt


telefon kontaktowy:
509 846 509
wyślij do nas fax:

napisz e-mail:
biuro@spawogrodzie.pl
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych